  • RPM15-4815DFW/N
RPM15-4815DFW/N
advertisement
Manufacturer No:
RPM15-4815DFW/N
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-RPM15-4815DFW/N
Package:
Module
Datasheet:
RPM15-4815DFW/N
Description:
Quantity:
In Stock : 9350
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RPM15-4815DFW/N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    134g
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    POWERLINE Power Modules (15W)
  • Size / Dimension
    4.92Lx2.27W x 0.97 H 125.0mmx57.6mmx24.5mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XXMA-X8
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    CE
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    15V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    500mA 500mA
  • Output Current
    500mA
  • Output Power
    15W
  • Max Output Voltage
    15V
  • Voltage - Output 2
  • Height
    19mm