  • RPEE42A104M3K1C03B
RPEE42A104M3K1C03B
advertisement
Manufacturer No:
RPEE42A104M3K1C03B
HK JDW NO:
535-RPEE42A104M3K1C03B
Description:
100nF Ceramic Capacitor 20% -56/+22% ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 2740
Step5Bar-code shipping tag
RPEE42A104M3K1C03B
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    -56/+22% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Height Seated (Max)
    6.2992mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    3.1496mm