  • RPE5C2A122J2P1A03B
RPE5C2A122J2P1A03B
advertisement
Manufacturer No:
RPE5C2A122J2P1A03B
HK JDW NO:
535-RPE5C2A122J2P1A03B
Description:
RPE 1200pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.197Lx0.124W 5.00mmx3.15mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 6524
Step5Bar-code shipping tag
RPE5C2A122J2P1A03B
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.124W 5.00mmx3.15mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    1200pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    3.15mm
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Size Code
    2012
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.197 5.00mm