  • RPE5C1H681J2K1A03B
RPE5C1H681J2K1A03B
advertisement
Manufacturer No:
RPE5C1H681J2K1A03B
HK JDW NO:
535-RPE5C1H681J2K1A03B
Description:
RPE 680pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 16797
Step5Bar-code shipping tag
RPE5C1H681J2K1A03B
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    RPE
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.5mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Length
    25mm
  • Dielectric
    Yes
  • Size Code
    2010
  • Lead/Base Style
    Flat
  • Height Seated (Max)
    5.0038mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    2.4892mm