  • RPC1210JT43R0
RPC1210JT43R0
advertisement
Manufacturer No:
RPC1210JT43R0
HK JDW NO:
762-RPC1210JT43R0
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
RPC1210JT43R0
Description:
FIXED RESISTOR RPC Series, Thick Film, 43Ohm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RPC1210JT43R0
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.102W 3.10mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    43Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm