  • RPC0805JT15R0-UP
RPC0805JT15R0-UP
advertisement
Manufacturer No:
RPC0805JT15R0-UP
HK JDW NO:
762-RPC0805JT15R0-UP
Datasheet:
RPC0805JT15R0-UP
Description:
RPC Series, Thick Film, 15Ohm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 11606
Step5Bar-code shipping tag
RPC0805JT15R0-UP
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    15Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm