  • RP73PF1E78R7BTD
RP73PF1E78R7BTD
advertisement
Manufacturer No:
RP73PF1E78R7BTD
HK JDW NO:
792-RP73PF1E78R7BTD
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RP73PF1E78R7BTD
Description:
RP73P, Holsworthy Series, Thin Film, 78.7Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 11963
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RP73PF1E78R7BTD
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RP73P, Holsworthy
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    78.7Ohm
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height
    350μm
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm