  • RP15-2415DAW
RP15-2415DAW
advertisement
Manufacturer No:
RP15-2415DAW
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-RP15-2415DAW
Package:
6-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
RP15-2415DAW
Step5Bar-code shipping tag
RP15-2415DAW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module, 5 Leads
  • Number of Pins
    5
  • Weight
    15g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    POWERLINE RP15-AW (15W)
  • Size / Dimension
    1.00Lx1.00W x 0.39 H 25.4mmx25.4mmx9.9mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Depth
    25.4mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Outputs
    2
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    1.6kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    500mA
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Current - Output (Max)
    500mA 500mA
  • Output Current
    500mA
  • Output Power
    15W
  • Max Output Voltage
    15V
  • Voltage - Output 2
  • Current - Output 1
    500mA
  • Nominal Input Voltage
    24V
  • Isolation
    Isolated
  • Current - Output 2
    500mA
  • Height
    9.9mm