  • RP12-2415SA
RP12-2415SA
advertisement
Manufacturer No:
RP12-2415SA
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-RP12-2415SA
Package:
24-DIP Module, 9 Leads
Datasheet:
RP12-2415SA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RP12-2415SA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • JESD-30 Code
    R-PDIP-T9
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    1.6kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    15V
  • Max Output Current
    800mA
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Output Current
    800mA
  • Output Power
    12W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Max Output Voltage
    15V
  • Nominal Input Voltage
    24V
  • Height
    10.2mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    24-DIP Module, 9 Leads
  • Weight
    18g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    POWERLINE RP12-A (12W)
  • Size / Dimension
    1.25Lx0.80W x 0.40 H 31.8mmx20.3mmx10.2mm