  • RP10-4812SAW/XC
RP10-4812SAW/XC
advertisement
Manufacturer No:
RP10-4812SAW/XC
Manufacturer:
Recom Power
HK JDW NO:
655-RP10-4812SAW/XC
Package:
6-DIP Module, 5 Leads
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RP10-4812SAW/XC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-DIP Module, 5 Leads
  • Weight
    16.5g
  • Operating Temperature
    -40°C~81°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    POWERLINE RP10-AW (10W)
  • Size / Dimension
    1.00Lx1.00W x 0.39 H 25.4mmx25.4mmx9.9mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    OCP, OVP, SCP, UVLO
  • Number of Terminations
    5
  • Type
    Isolated Module
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    S-XDMA-P5
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Isolation
    1.6kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Output Voltage
    10.8V
  • Max Output Current
    830mA
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Output Current
    830mA
  • Output Power
    10W
  • Max Output Voltage
    13.2V
  • Total Power Output-Max
    9.96W
  • Height
    9.9mm
  • Length
    25.4mm
  • Width
    25.4mm