  • ROX7J56R
ROX7J56R
advertisement
Manufacturer No:
ROX7J56R
HK JDW NO:
792-ROX7J56R
Description:
56Ohm, 7W, Metal Oxide Film,
Quantity:
In Stock : 956
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ROX7J56R
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to ROX7J56R .
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ROX, Neohm
  • Size / Dimension
    0.335Diax1.260L 8.50mmx32.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
  • Temperature Coefficient
    ±350ppm/°C
  • Resistance
    56Ohm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    7W