  • RNR65C1502FMM77
RNR65C1502FMM77
advertisement
Manufacturer No:
RNR65C1502FMM77
HK JDW NO:
866-RNR65C1502FMM77
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 15kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNR65C1502FMM77
  • Lead Length
    38.1mm
  • Diameter
    4.78mm
  • Length
    19.81mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    15kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power Rating
    500mW