  • RNR60K8062FMRSL
RNR60K8062FMRSL
advertisement
Manufacturer No:
RNR60K8062FMRSL
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RNR60K8062FMRSL
Package:
Axial
Datasheet:
RNR60K8062FMRSL
Description:
80.6kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNR60K8062FMRSL
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-55182/03, RNR60
  • Size / Dimension
    0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    80.6kOhms
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Failure Rate
    M (1%)
  • Length
    7.112mm
  • Width
    2.46mm