  • RNR55K2433FSBSL
RNR55K2433FSBSL
advertisement
Manufacturer No:
RNR55K2433FSBSL
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RNR55K2433FSBSL
Package:
Axial
Datasheet:
RNR55K2433FSBSL
Description:
243kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNR55K2433FSBSL
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    243kOhms
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Length
    6.35mm
  • Width
    2.39mm