  • RNR55K1242FMBSL
RNR55K1242FMBSL
advertisement
Manufacturer No:
RNR55K1242FMBSL
HK JDW NO:
873-RNR55K1242FMBSL
Datasheet:
RNR55K1242FMBSL
Description:
12.4kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNR55K1242FMBSL
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-55182/01, RNR55
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    12.4kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Failure Rate
    M (1%)
  • Length
    6.35mm
  • Width
    2.39mm