  • RNF18GTD62R0
RNF18GTD62R0
advertisement
Manufacturer No:
RNF18GTD62R0
HK JDW NO:
762-RNF18GTD62R0
Datasheet:
RNF18GTD62R0
Description:
FIXED RESISTOR, 62Ohm, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNF18GTD62R0
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.071Diax0.130L 1.80mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    62Ohm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Diameter
    0.45 mm