  • RNF18FTD69R8
RNF18FTD69R8
advertisement
Manufacturer No:
RNF18FTD69R8
HK JDW NO:
762-RNF18FTD69R8
Package:
Axial
Datasheet:
RNF18FTD69R8
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 69.8Ohm, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNF18FTD69R8
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RNF
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.071Diax0.130L 1.80mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    69.8Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Diameter
    1.8mm