  • RNF18FTC2K87
RNF18FTC2K87
advertisement
Manufacturer No:
RNF18FTC2K87
HK JDW NO:
762-RNF18FTC2K87
Datasheet:
RNF18FTC2K87
Description:
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 2.87kOhm, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNF18FTC2K87
    20 Weeks
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.071Diax0.130L 1.80mmx3.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    2.87kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • Power Rating
    125mW
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Diameter
    0.45 mm