  • RNF14FTD35K7
RNF14FTD35K7
advertisement
Manufacturer No:
RNF14FTD35K7
HK JDW NO:
762-RNF14FTD35K7
Datasheet:
RNF14FTD35K7
Description:
RES 35.7K OHM 1/4W 1% AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
RNF14FTD35K7
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Copper, Tin
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.093Diax0.250L 2.35mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    35.7kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Diameter
    2.35mm