  • RNF14BBD2K52
RNF14BBD2K52
advertisement
Manufacturer No:
RNF14BBD2K52
HK JDW NO:
762-RNF14BBD2K52
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Axial, Through Hole 2.52kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNF14BBD2K52
    Select All
  • Contact Plating
    Copper, Tin
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    2.52kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Diameter
    2.35mm
  • Length
    6.35mm