  • RNF12FBC8K25
RNF12FBC8K25
advertisement
Manufacturer No:
RNF12FBC8K25
HK JDW NO:
762-RNF12FBC8K25
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Axial, Through Hole 8.25kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNF12FBC8K25
    Select All
  • Contact Plating
    Copper, Tin
  • Mount
    Axial, Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    8.25kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    500mW
  • Diameter
    2.75mm
  • Length
    8.75mm