  • RNF12BTC150K
RNF12BTC150K
advertisement
Manufacturer No:
RNF12BTC150K
HK JDW NO:
762-RNF12BTC150K
Package:
Axial
Datasheet:
RNF12BTC150K
Description:
150kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RNF12BTC150K
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RNF
  • Size / Dimension
    0.108Diax0.344L 2.75mmx8.75mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Feature
    Flame Retardant Coating, Safety
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    150kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Length
    8.7376mm