  • RNCS0805BTE12K1
RNCS0805BTE12K1
advertisement
Manufacturer No:
RNCS0805BTE12K1
HK JDW NO:
762-RNCS0805BTE12K1
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
RNCS0805BTE12K1
Description:
FIXED RESISTOR RNCS Series, Thin Film, 12.1kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCS0805BTE12K1
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    12.1kOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Additional Feature
    HIGH PRECISION
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    100V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm