  • RNCS0805BKE499K
RNCS0805BKE499K
advertisement
Manufacturer No:
RNCS0805BKE499K
HK JDW NO:
762-RNCS0805BKE499K
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
RNCS0805BKE499K
Description:
RNCS Series, Thin Film, 499kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 975
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RNCS0805BKE499K
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RNCS
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    499kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm