  • RNCS0805BKE14K0
RNCS0805BKE14K0
advertisement
Manufacturer No:
RNCS0805BKE14K0
HK JDW NO:
762-RNCS0805BKE14K0
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
RNCS0805BKE14K0
Description:
FIXED RESISTOR RNCS Series, Thin Film, 14kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 1842
Step5Bar-code shipping tag
RNCS0805BKE14K0
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RNCS
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    14kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    100V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm