  • RNCP1206FTD88K7
RNCP1206FTD88K7
advertisement
Manufacturer No:
RNCP1206FTD88K7
HK JDW NO:
762-RNCP1206FTD88K7
Datasheet:
RNCP1206FTD88K7
Description:
RNCP Series, Thin Film, 88.7kOhms, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCP1206FTD88K7
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.059W 3.10mmx1.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    88.7kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm