  • RNCF2512DTC7K87
RNCF2512DTC7K87
advertisement
Manufacturer No:
RNCF2512DTC7K87
HK JDW NO:
762-RNCF2512DTC7K87
Datasheet:
RNCF2512DTC7K87
Description:
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 7.87kOhm, 0.5W 1/2W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF2512DTC7K87
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    7.87kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm