  • RNCF2512BTC32R4
RNCF2512BTC32R4
advertisement
Manufacturer No:
RNCF2512BTC32R4
HK JDW NO:
762-RNCF2512BTC32R4
Datasheet:
RNCF2512BTC32R4
Description:
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 32.4Ohm, 1W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF2512BTC32R4
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    32.4Ohm
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm