  • RNCF2010DKE1M78
RNCF2010DKE1M78
advertisement
Manufacturer No:
RNCF2010DKE1M78
HK JDW NO:
762-RNCF2010DKE1M78
Datasheet:
RNCF2010DKE1M78
Description:
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.78MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF2010DKE1M78
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.193Lx0.094W 4.90mmx2.40mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1.78MOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W