  • RNCF1210DKE1M69
RNCF1210DKE1M69
advertisement
Manufacturer No:
RNCF1210DKE1M69
HK JDW NO:
762-RNCF1210DKE1M69
Datasheet:
RNCF1210DKE1M69
Description:
RNCF Series, Thin Film, 1.69MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF1210DKE1M69
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1.69MOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    200mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm