  • RNCF1206TKY3K32
RNCF1206TKY3K32
advertisement
Manufacturer No:
RNCF1206TKY3K32
HK JDW NO:
762-RNCF1206TKY3K32
Datasheet:
RNCF1206TKY3K32
Description:
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 3.32kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.01%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF1206TKY3K32
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    RNCF
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±0.01%
  • Temperature Coefficient
    ±5ppm/°C
  • Resistance
    3.32kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    250mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm