  • RNCF1206DTE1K76
RNCF1206DTE1K76
advertisement
Manufacturer No:
RNCF1206DTE1K76
HK JDW NO:
762-RNCF1206DTE1K76
Datasheet:
RNCF1206DTE1K76
Description:
RNCF Series, Thin Film, 1.76kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 2833
Step5Bar-code shipping tag
RNCF1206DTE1K76
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    RNCF
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1.76kOhm
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm