  • RNCF1206DTC5R76
RNCF1206DTC5R76
advertisement
Manufacturer No:
RNCF1206DTC5R76
HK JDW NO:
762-RNCF1206DTC5R76
Datasheet:
RNCF1206DTC5R76
Description:
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 5.76Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF1206DTC5R76
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    5.76Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm