  • RNCF1206DTC205K
RNCF1206DTC205K
advertisement
Manufacturer No:
RNCF1206DTC205K
HK JDW NO:
762-RNCF1206DTC205K
Datasheet:
RNCF1206DTC205K
Description:
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 205kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF1206DTC205K
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    205kOhm
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm