  • RNCF1206DKE13R3
RNCF1206DKE13R3
advertisement
Manufacturer No:
RNCF1206DKE13R3
HK JDW NO:
762-RNCF1206DKE13R3
Datasheet:
RNCF1206DKE13R3
Step5Bar-code shipping tag
RNCF1206DKE13R3
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    13.3Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm