  • RNCF1206CTE24R9
RNCF1206CTE24R9
advertisement
Manufacturer No:
RNCF1206CTE24R9
HK JDW NO:
762-RNCF1206CTE24R9
Datasheet:
RNCF1206CTE24R9
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RNCF Series, Thin Film, 24.9Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.25%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF1206CTE24R9
    Select All
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    24.9Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Power Rating
    125mW