  • RNCF1206BTE1M33
RNCF1206BTE1M33
advertisement
Manufacturer No:
RNCF1206BTE1M33
HK JDW NO:
762-RNCF1206BTE1M33
Datasheet:
RNCF1206BTE1M33
Description:
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.33MOhm, 0.125W 1/8W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF1206BTE1M33
    Select All
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.120Lx0.061W 3.05mmx1.55mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    1.33MOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    150V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm