  • RNCF0805BTE2K49
RNCF0805BTE2K49
advertisement
Manufacturer No:
RNCF0805BTE2K49
HK JDW NO:
762-RNCF0805BTE2K49
Datasheet:
RNCF0805BTE2K49
Step5Bar-code shipping tag
RNCF0805BTE2K49
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    2.49kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Working Voltage
    150V
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm