  • RNCF0805BTC1M47
RNCF0805BTC1M47
advertisement
Manufacturer No:
RNCF0805BTC1M47
HK JDW NO:
762-RNCF0805BTC1M47
Datasheet:
RNCF0805BTC1M47
Description:
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 1.47MOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF0805BTC1M47
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.47MOhm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    100mW
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    100V
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm