  • RNCF0603DTE19R6
RNCF0603DTE19R6
advertisement
Manufacturer No:
RNCF0603DTE19R6
HK JDW NO:
762-RNCF0603DTE19R6
Datasheet:
RNCF0603DTE19R6
Description:
RES 19.6 OHM 0.5% 1/10W 0603
Step5Bar-code shipping tag
RNCF0603DTE19R6
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    19.6Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    63mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.166W
  • Working Voltage
    100V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm