  • RNCF0603BKE6R04
RNCF0603BKE6R04
advertisement
Manufacturer No:
RNCF0603BKE6R04
HK JDW NO:
762-RNCF0603BKE6R04
Datasheet:
RNCF0603BKE6R04
Description:
Res Thin Film 0603 6.04 Ohm 0.1% 1/16W 25ppm/C Molded SMD SMD Paper T/R
Step5Bar-code shipping tag
RNCF0603BKE6R04
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    6.04Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Power Rating
    63mW
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm