  • RNCF0402BTC31R6
RNCF0402BTC31R6
advertisement
Manufacturer No:
RNCF0402BTC31R6
HK JDW NO:
762-RNCF0402BTC31R6
Datasheet:
RNCF0402BTC31R6
Step5Bar-code shipping tag
RNCF0402BTC31R6
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    31.6Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Power Rating
    63mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.063W
  • Height Seated (Max)
    0.014 0.35mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%