  • RNCF0201DTC5K49
RNCF0201DTC5K49
advertisement
Manufacturer No:
RNCF0201DTC5K49
HK JDW NO:
762-RNCF0201DTC5K49
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
RNCF0201DTC5K49
Description:
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 5.49kOhm, 0.03W 1/32W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RNCF0201DTC5K49
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.023Lx0.011W 0.58mmx0.29mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    5.49kOhm
  • Power (Watts)
    0.03W 1/32W
  • Power Rating
    32mW
    FIXED RESISTOR
  • Working Voltage
    15V
  • Height Seated (Max)
    0.011 0.28mm