  • RNC65J1823FRRE7
RNC65J1823FRRE7
advertisement
Manufacturer No:
RNC65J1823FRRE7
HK JDW NO:
873-RNC65J1823FRRE7
Description:
Through Hole 182kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC65J1823FRRE7
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.562L 4.57mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    182kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Military Standard
    MIL-PRF-55182
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Diameter
    4.57mm
  • Length
    17.45mm