  • RNC60H1261DSRE7
RNC60H1261DSRE7
advertisement
Manufacturer No:
RNC60H1261DSRE7
HK JDW NO:
873-RNC60H1261DSRE7
Description:
Through Hole 1.26kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC60H1261DSRE7
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
    Military, MIL-PRF-55182/03, RNC60
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.26kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Diameter
    2.46mm
  • Length
    8.89mm