  • RNC60H1133FSRE7
RNC60H1133FSRE7
advertisement
Manufacturer No:
RNC60H1133FSRE7
HK JDW NO:
873-RNC60H1133FSRE7
Datasheet:
Description:
Through Hole 113kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC60H1133FSRE7
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.097Diax0.280L 2.46mmx7.11mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    113kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Diameter
    2.39mm
  • Length
    8.89mm