  • RNC55H8062DSRE6
RNC55H8062DSRE6
advertisement
Manufacturer No:
RNC55H8062DSRE6
HK JDW NO:
873-RNC55H8062DSRE6
Datasheet:
RNC55H8062DSRE6
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 80.6kOhm, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC55H8062DSRE6
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    80.6kOhm
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR, 7.5 INCH
  • Max Power Dissipation
    125mW
    unknown
  • Military Standard
    MIL-PRF-55182
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Diameter
    2.39mm