  • RNC55H44R8BRRSL
RNC55H44R8BRRSL
advertisement
Manufacturer No:
RNC55H44R8BRRSL
HK JDW NO:
873-RNC55H44R8BRRSL
Datasheet:
RNC55H44R8BRRSL
Description:
44.8Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC55H44R8BRRSL
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
    Military, MIL-PRF-55182/01, RNC55
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    44.8Ohms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Length
    6.35mm
  • Width
    2.39mm