  • RNC55H2152FRR36
RNC55H2152FRR36
advertisement
Manufacturer No:
RNC55H2152FRR36
HK JDW NO:
873-RNC55H2152FRR36
Datasheet:
RNC55H2152FRR36
Description:
21.5kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC55H2152FRR36
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.250L 2.39mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    21.5kOhms
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Failure Rate
    R (0.01%)