  • RNC50H2262FSR3831
RNC50H2262FSR3831
advertisement
Manufacturer No:
RNC50H2262FSR3831
HK JDW NO:
873-RNC50H2262FSR3831
Datasheet:
Description:
Through Hole 22.6kOhms, 0.1W 1/10W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC50H2262FSR3831
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.070Diax0.150L 1.78mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    22.6kOhms
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Military Standard
    MIL-PRF-55182
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Diameter
    1.78mm
  • Length
    4.75mm